Jak przygotować dziecko do wizyty w poradni psychologiczno – pedagogicznej w czasie epidemii?

Po zawieszeniu zajęć stacjonarnych z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, poradnie powoli wracają do pracy na miejscu. Część dzieci zostanie jeszcze w zdalnym trybie pracy, ale część nie może już doczekać się powrotu do kontaktu bez pośrednictwa komputera lub rodziców 😉 Niektóre dzieci w najbliższym czasie będą w poradni po raz pierwszy, część już od pewnego czasu czeka na tę wizytę. 

Oczywiście w poradniach pojawiają się spore zmiany, w związku z koniecznością wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

Gdy idziemy z dzieckiem w miejsce, w którym obowiązują restrykcje dotyczące zachowania specjalnej czystości, warto wcześniej opowiedzieć dziecku, jak to będzie wyglądało. Zarówno gdy dziecko zna już przestrzeń poradni, jak i gdy będzie w niej pierwszy raz. 

Zapraszamy do pobrania poradnika ze wskazówkami, jak przygotować się do takiej wizyty. Informacje dotyczą poradni, natomiast z powodzeniem mogą być stosowane do innych miejsc z reżimem sanitarnym. 

Ważne jest żeby pamiętać, że w każdym miejscu sposób organizacji pracy i zasady mogą być trochę inne! Warto sprawdzić, czy placówka ma regulamin związany z kwestiami bezpieczeństwa i koniecznie się z nim zapoznać. 

Więcej informacji związanych  z radzeniem sobie z obecną sytuacją znajdziesz 
w poniższych poradnikach: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *