Materiały dodatkowe do szkolenia „Dlaczego emocje innych są dla nas trudne? I jak sobie z nimi radzić?”

Drogie Panie, Drodzy Panowie!

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wzięcie  udziału w naszym szkoleniu „Dlaczego emocje innych są dla nas trudne?”. Jest nam niezmiernie miło, że odpowiedziało ono na Wasze potrzeby i spełniło oczekiwania. Mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w Was uważność na własne myśli i emocje, bo to właśnie to, co w naszych głowach często wpływa na to jak radzimy sobie ze wspieraniem dzieci i z jakim przekazem wypuszczamy je w świat nastolatków, a potem dorosłych.

Zgodnie z obietnicą na tej stronie znajdą Panie, znajdą Panowie materiały będące ćwiczeniami uważności dla dorosłych. Proponujemy przede wszystkim strategie oparte na obserwacji myśli, emocji czy doznań. Zachęcamy do wypróbowania technik polegających na uważnym wykonywaniu codziennych, drobnych aktywności, to naprawdę ma moc. Często zdarza się, że pierwsze próby uważnego działania są frustrujące
i zniechęcające (znany to z autopsji;)) niemniej, warto trenować, jak każdy sport czy umiejętność. Możliwość skorzystania z wyćwiczonego dystansu w trudnej sytuacji jest tego warta!

Pragniemy także nadmienić, że nie jesteśmy autorkami żadnego
z nagranych ćwiczeń głosowych. Podchodzą one z książek, które w pliku „Literatura do ćwiczeń”

Ze swej strony chciałyśmy dać znać, że już rozpoczęłyśmy doskonalenie warsztatu technicznego. Mamy nadzieję, że jeszcze uda się na spotkać. Życzymy każdemu z Was dużo spokoju, uważności, umiejętności bycia ze sobą i swoimi najbliższymi w tym trudnym czasie!

Aleksandra Magda i Oliwia Markowska

psycholożki NSPPP „Rozwijanka”

Poniżej znajdują się linki do materiałów:

Skrypt ze szkolenia

Nagranie „Obserwacja myśli i doznań”

Nagranie „Uważność wobec rutyny porannej”

Nagranie „Obserwacja zmysłów”

Nagranie „Liście na wodzie”

Nagranie „Obserwacja ręki”

Opis ćwiczenia „Obserwacja myśli”

Opis ćwiczenia „5 zmysłów”

Opis ćwiczenia „Akceptacja”

Literatura do ćwiczeń