Bunt trzylatka? Wielka złość nadchodząca po słowach „posprzątaj”, czy „odrób lekcje”? Olbrzymie kłótnie o to „Kto komu zabrał zabawkę”? Przegrana w grze prowadząca do niszczenia pudełka w złości? Każdy zna takie sytuacje. Wielu rodziców każdego dnia spotyka się z wybuchami złości u swoich dzieci. Jak pokazać dziecku, że są rozwiązania inne niż krzyczenie i wybuchy? Jak pomóc swojemu dziecku w tym trudnym dla niego momencie? Przedstawiamy listę dziesięciu pozycji prezentujących tematykę złości – jej przyczyny, sposoby poradzenia sobie z nią oraz zrozumienia jej istoty. Książki wprowadzą małego czytelnika w tematykę złości oraz pomogą rodzicowi skuteczniej sobie z nią poradzić.
Seria Gucio się złości (wyd. Debit)
Poznajcie małego jednorożca Gucia. Jego grzywa zmienia kolor, zależnie od tego co odczuwa. Gdy się złości, grzywa zmienia kolor na czerwony. Mały czytelnik może zaobserwować, jakie sytuacje, że jednorożec wpada w złość. Poznaje sposoby na rozładowanie złości np. poprzez ćwiczenia oddechowe, które może w prosty sposób zastosować w sytuacjach codziennych. Seria historyjek o Guciu uczy nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisane jest jedno uczucie.
Złość i smok Lubomił (wyd GWP)
Czy ktoś chciałby się znaleźć w Krainie Straszliwej Grzeczności? Czy łatwo żyć bez wyrażania negatywnych uczuć np. złości? Główna bohaterka Gryzielda, źle się czując, gdy nie może dać upust swojej złości. Autor w przystępny sposób tłumaczy czym jest złość i jak można i w jaki sposób można ją rozładować. W książce znajduje się zestaw ćwiczeń, zabaw i pytań, które pomogą rozpoznać złość i ułatwić poradzenie sobie z nią.
Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości (wyd ZAKAMARKI)
Trusia jest zła bo potknęła się o wystający kamień i boli ją palec. Na szczęście obok jest przyjaciel Cynamon, który ją zawsze pocieszy. Cynamon i Trusia są parą przyjaciół, którzy odkrywają, że w pewnych sytuacjach, targają nimi różne emocje. Wierszyki uczą dzieci w jaki sposób można sobie nawzajem pomóc. Proste i lekkie rymowanki pozwalają w łatwy sposób dotrzeć do dziecka i pomóc mu zrozumieć złość.
Jestem wściekły! Jak pokonać złość ( wyd Jedność)
Mam ochotę na kogoś nawrzeszczeć, Chętnie podarłbym coś na strzępy. Bohater tej książeczki opisuje, jak się czuje, gdy jest zły. Pokazuje sytuacje podczas których odczuwa złość oraz przedstawia propozycje, jak można sobie z nimi poradzić. Książka napisana jest w pierwszej osobie, co pozwala lepiej utożsamić się z chłopcem. Przedstawione propozycje podpowiadają jak poradzić sobie ze złością.
Sam i Watson przeganiają złość (wyd. Adamada)
Czy kot może być dobrym doradcą ? Kot Watson jest niezwykle mądrym i uważnym kotem, który pomaga chłopcu przegonić jego gniew. Gdy Sam jest wściekły, kot Watson wyczuwa to i widzi wokół chłopca iskierki. Kot pomaga chłopcu w wizualizacji gniewu i podpowiada mu jak sobie poradzić ze złością. Koncentracja na spokojnym oddechu pomaga chłopcu się uspokoić. Książeczka tłumaczy jak nie dać się opanować złości i dać sobie z nią rady.
Billy jest zły (wyd. ENEDUERABE)
Dziś wszystko jest nie tak. Pada deszcz za oknem i nie można wyjść się się pobawić, a na dodatek ulubiony miś irytuje. Dziś Billy jest naprawdę zły. Chce krzyczeć i zrobić coś niemiłego. Czy ktoś mu pomoże opanować narastającą złość? Billy jest zły to mądra, pełna ciepła i humoru książka opowiadająca o przygodach chłopca i jego przyjaciół, którzy muszą sobie poradzić z tym nowym, dla nich, uczuciem. Czy im się uda? Tego dowiecie się sięgając do tej książeczki. Billy jest zły to pierwsza książka z całej serii przygód o Billym i jego przyjaciołach.
Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością (wyd. LEVYZ)
Co robić gdy jestem zły ? Jak mogę rozwiązać konflikt ? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w powyższym poradniku. Co robić gdy się złościsz to doskonały poradnik psychologiczny dla dzieci, napisany w przystępny sposób pozwalający dzieciom znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Poradnik uczy m.in. samokontroli, zawiera techniki zarządzania złością czy rozwiązywania konfliktów i znajdowania kompromisu. W książce znajdują się również ćwiczenia aktywizujące dla dzieci oraz krótki wstęp dla rodziców.
Sposoby na złość. Karty pracy (wyd. Heim)
Sposoby na złość to zestaw kart pracy, mini gier oraz skali złości. Idealna pozycja dla rodziców, nauczycieli, psychologów pragnących pomóc dzieciom w rozpoznawaniu swoich emocji. Zestaw kart zawiera 15 kart pracy, dwie mini gry scenki sytuacyjne oraz dzień furiatka, termometr złości oraz dwie kolorowe karty o złości. Sposoby na złość stanowią nieocenioną pomoc dydaktyczną pomagającą w identyfikowaniu jej przyczyn oraz skutecznego radzenia sobie z nimi.
Po co się złościć ? (wyd. GWP)
Skąd się bierze złość? Czy jej potrzebujemy? Krótkie opowiadanie zawarte w książce wyjaśnia przyczyny złości oraz tłumaczy dlaczego jest nam potrzebna. Przytoczone krótkie sytuacje dnia codziennego pozwalają lepiej zrozumieć powody do gniewu oraz się im przyjrzeć. W książce zawarty jest także dodatek opisujący różne aspekty złości oraz ćwiczenia pomocne w radzeniu sobie ze złością. Książka uczy jak zapanować nad złością i w jaki sposób ją wyrażać , tak aby nikogo nie skrzywdzić.
Poznajemy uczucia. Poznawczo-behawioralna terapia złości dla osób z Zespołem Aspergera (wyd. Harmonia)
Zmiana planu, przeciążenie sensoryczne, zaburzenie schematu może przyczynić się do niekontrolowanego wybuchu złości i mieć negatywny wpływ na najbliższe otoczenie. Jak kontrolować złość? Jak sobie z nią skutecznie poradzić? Jak pomóc mojemu dziecku? Powyższe pytania często zadają sobie rodzice dzieci z Zespołem Aspergera i poszukują na nie odpowiedzi. W książce Poznajemy uczucia autor prezentuje program poznawczo- behawioralnej terapii złości dla osób z Zespołem Aspergera. Program można stosować do pracy w małych grupach lub lub indywidualnie. Prosto i czytelnie przedstawione zestawy ćwiczeń i ich opisów sprawiają, że program może być powszechnie stosowany przez nauczycieli, terapeutów i rodziców.
[…] Złość Lęk […]